Про фестиваль

Міжнародний джазовий фестиваль «ART JAZZ» по праву вважається одним з наймасштабніших культурних заходів Волині. Почавши свою історію у 2007 році, цей мистецький захід став її своєрідною візитною карткою.
 
Фестиваль об’єднує не лише різні жанри мистецтва в темі джазової музики, але й міста. Луцьк і Рівне на деякий час стають центром культурного життя та після літа починають фестивальний рух в України.
 

Історія фестивалю:

Джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation» було засновано у 2007 році; цей захід став продовженням фестивалю «New Cooperation» якій відбувався у м. Луцьк з 2005 року. Відтоді географія фестивалю поширилась і до проекту приєдналось м. Рівне. Захоплення джазовою музикою об‘єднала активних громадських діячів Олега Баковського, та Сергія Гемберга, які почали спільну справу в організації та проведенні фестивалю. 

Специфіка фестивалю:

За роки проведення фестивалю Рівне та Луцьк стали гостинними місцями для багатьох митців та прихильників джазу. За роки проведення фестивалю «ART JAZZ» гостинно прийняв музикантів не тільки з багатьох регіонів України, а й з Польщі, Німеччини, Чехії, Франції, Італії, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки, Грузії, Естонії та інших країн. Хедлайнерами джазового свята стали Олег Скрипка, Кіт Данн, Пікардійська Терція, Карл Фрієрсон, Алекс Ренар, Ніно Катамадзе, Боріс Саволделлі та інші. Тому фестивальні дні завжди супроводжуються великою увагою та аншлагами.

 
«ART JAZZ» - унікальний мистецький проект, що об’єднує різні види мистецтва в темі джазу,  а саме музику, фотографію, графіку, хореографію, театр та інші.
- Музичні виступи;
- Фотовиставки;
- Імпровізаційний малюнок «КвікПік» або «Лінія Джазу»;
- Джем-сейшни - імпровізаційні виступи;
- Лекції та майстеркласи.  
 
 
Традиційно виступи завершуватимуться джем-сейшнами і неформальним спілкуванням з глядачами, де відомі джазові музиканти та популяризатори проводять безкоштовны майстеркласи для місцевих музикантів.
 
 

Про те, як проходив «ART JAZZ 2014»

Учасниками міжнародного джазового фестивалю «ART JAZZ» стали: 

  • «FUTUREthno» (Польща – Україна); 
  • «Alex Renart trio» (Франція); 
  • «Fat-Suit» (Шотландія); 
  • «Тарас Баковський секстет» (Україна- Польша); 
  • «Keith Dunn & Train Four Blues Band» (США- Україна);

День 1 


День 2 
День 3, Гала Концерт 


Відгуки преси

«Фестиваль «ART JAZZ» перетворився на феєрію джазових зірок»
(радіо «Свобода»)

«ART JAZZ» завдяки ентузіазму організаторів і підтримки спонсорів увійшов до переліку наймасштабніших рівненських мистецьких заходів»
(газета «Рівне Вечірнє»)

«Міжнародний джазовий фестиваль «ART JAZZ» Луцьк-Рівне — унікальна подія для шанувальників високого мистецтва»
(gurt.org.ua)

«У Рівному в приміщені обласного музично-драматичного театру відбулася одна з найяскравіших подій року – фестиваль джазової музики «ART JAZZ»
(журнал «Мистецькі грані»)

«Фестиваль «ART JAZZ» відбувається у чудовій демократичній манері на тлі різнопланової музики: від класичного джазу і стандартів до етно- і фрі-джазу»…
«Для рівненських меломанів кінець серпня запам’ятається святом хорошої музики, фестивалем «ART JAZZ»
(газета «ОГО»)

Організатори 

Волинська обласна громадська організація «Луцький джаз-клуб»
Рівненська обласна громадська організація джаз-клуб «ДжЕм»

Місце проведення фестивалю: 
Обласний музично-драматичний театр у м. Рівне та Луцький замок – історична пам’ятка ХІV століття.
 
Мета фестивалю: 
сприяння розвитку культури та туризму, популяризація фестивального руху, представлення Волинського регіону, виховання молоді на кращих здобутках світового та національного мистецтва.
 
Соціальна спрямованість фестивалю:
 підтримка талановитої молоді з малозабезпечених родин, популяризація українських джазових виконавців.