Новини

28.08.2017

«Art Jazz 2017». Епізоди другий-третій

«Art Jazz 2017». Епізоди другий-третій

Другий та третій дні фестивалю Art Jazz 2017 у Рівному

Другий день єдиної у Рівному масштабної джазової події, фестивалю «Art Jazz 2017», фактично, став днем старих друзів. Більшість музикантів, які виходили на сцену музично-драматичного театру, вже колись тут на фестивалі були. І навіть хед-лайнер – бостонський блюзмен Кіт Данн вже не вперше «рвав» публіку своєю грою на губній гармоніці. Тому й не дивно, що частина глядачів закінчувала концерт після 22-ї години вже на ногах – танцюючи між рядами у театрі.

Суботній концерт був поділений на умовні дві частини. У першій грали молоді джазмени у інтернаціональних колективах, друга була віддана блюзу. Міжнародний квартет Євгена Пугачова у складі гітари, саксофону, ударних та контрабасу грав на межі стандартного та експериментального джазу.

Євген Пугачов

Підтримував цей напрям ще один саксофоніст – добре знайомий рівнянам лучанин Тарас Баковський – у останньому номері взагалі вийшов сімейний підряд. На сцену вийшов трубач Олег Баковський разом із ще одним сином Романом, які втрьох «відтрубіли» джазовий кавер на «Черемшину».

А далі був час поляків. Суперенергійний гурт «The Lions» багатий на духову секцію, тому їхня музика навряд чи могла б бути тихою. Суміш джазового ф’южна та реггі на фоні емоційного виконання – це те, що публіка справді любить на джазових фестах. Візуально картину доповнювало й те, що на саксофоні у гурті грає дівчина, а це серед джазовиків буває не так часто.


Після антракту першим на сцену вийшов «Макс Таврический», для якого це також не перший візит у Рівне. Його виступ мав сумний віддтінок. Адже виступати на «Art Jazz» він мав не один, а разом із давнім другом на ім’я Іван Блюз. За кілька тижнів до цього Іван Денисенко, відомий музикант і  художник, помер під час виступу у Естонії. Макс каже, що після цього у нього виникло єдине бажання – усе кинути. І каже, що після смерті друга до нього часто підходили й питали, чи справді найкраща смерть для музиканта – на сцені?

Відігравши свою частину, він поступився сценою головному гостю. Американець Кіт Данн вже був у Рівному на фестивалі кілька років тому, виявишись максимально відкритою і простою людиною. Так і цього разу. Програму із блюзових пісень у супроводі губної гармоніки він відіграв так, що під завершення був змокрілим. А глядач на заклик артиста зайняв стоячі місця у проході залу драмтеатру та пританцьовував – енергійна й ритмічна музика дозволяла це робити.

Кіт Данн


Кіт Данн ще раз здивує рівнян, коли з не меншим, ніж на головному виступі азартом гратиме, співатиме й танцюватиме на джем-сейшені – спеціальній вечірці після концерту, коли музиканти з різних колективів грають знайомі композиції без якихось підготовок. А потім напише відгук, що він був вражений теплим прийомом і атмосферою рівненсько-луцького фестивалю.На третій день фестиваль підготував подарунок до Дня міста Рівне – виступ етно-співачки Каті Chilly на «Лебединці» просто неба, а отже – безкоштовно. Емоційний виступ зібрав більше, аніж очікували глядачів, тому декому було важко почути надзвичайно тихий, майже медитуючий на природі, про яку часто співає Катя, голос.

Хоча загальної атмосфери це не псувало. Навіть невеликий дощ не лише не зупинив концерт, а навпаки, став чудовим антуражем – тема єднання з природою, гармонії та внутрішнього спокою є важливими у творчості співачки.

А перед тим, вдень, на цій же галявині відбувалися зустрічі із цікавими людьми, які розповідали про інноваційні ідеї, позитивний світогляд, мрії та про їхнє досягення.

Фестиваль успішно відбувся вже вдесяте. І знову підтвердив, що у мистецькому сенсі він залишається найкращою мистецькою подією у Рівному.

Всі новини

pdf, 3.8 Mb