Новини

14.09.2015

Опіслясмак VIIІ міжнародного джазового фестивалю “Art Jazz Cooperation”

ArtJazz завершив своє звучання, але його відголосок у вигляді емоцій, світлин фотографів, музики в плейлистах рівнян ще приємно відчутний. Отже, час згадати всі яскраві моменти фестивалю


27 серпня 2015 року, четвер.

Перший неофіційний день фестивалю  був навчально – розвиваючим в тематиці джазу, автентичної музики, кіно та навіть традиційного народного танцю. О 19-00 в Рівненському Палаці Дітей та Молоді відбулась творча зустріч Анни Чайковської та гурту “AcousticQuartet” з колективами Етнокультурного центру Рівненського ПДМ "Веснянка" та "Сільська Музика"Зустріч була невипадковою, адже другий спільний альбом Анни Чайковської та AQ “Кросна” був створений за участі Віктора Ковальчука, керівника етнокультурного центру. А відбулося це так. Анна, натхненна українським фольклором, знайшла в Інтернеті записи колективу "Веснянка" і приїхала до Рівного – знайомитись та обирати для альбому обрядові веснянки, колядки, дохристиянські піснеспіви та старовинні канти, дбайливо збережені Віктором Ковальчуком. Далі Анна та “AcousticQuartet” органічно поєднали сучасний джаз з автентичною музикою Рівненського Полісся, представивши альбом на Alfa Jazz Fest у Львові. “Кросна” звучить радісно і вишукано, в чому могли першими переконатись відвідувачі творчої зустрічі. Було дуже гарно та без попередніх репетицій. Аня розповіла про альбом і своє захоплення етноспівом, презентувала разом з “Acoustic Quartet” декілька композицій з альбому - легко та витончено. Відповіли їй дівчата з “Веснянки”, здивувавши рівнян. Як виявилось, багато хто і не здогадувався, що такі співочі таланти є у нас в місті. Дівчата з етноклубу потім ще й вчили всіх танцювати традиційному народному танцю “Печене порося”. Вечір вдався на славу.

Відчути смак альбому “Кросна” https://soundcloud.com/tchaikovskaya_aq/sets/krosna

Далі ArtJazz вирушив до кіноцентру "Ера" де » в рамках традиційного фестивального проекту «Джазове кіно»  проходив перегляд кінофільму «Трубач/Young Man with a Horn». Хто не був, дуже рекомендуємо.

«Трубач» - це кінооповідання режисера Майкла Кертіца про життя представника чиказької школи джазу, трубача Бікса Байдербека (Leon Bismark «Bix» Beiderbecke), що проживши всього лише 28 років, встигнув своєю творчістю вплинути на видатних джазових музикантів: Боббі Хеккета, Роя Елдріджа та Реда Ніколза.

Послухайте платівки із записами Бікса тих років, і ви будете вражені його філігранною технікою та кришталевою ясністю звуку. Все це навічно стало частинкою історії джазу. Роль Бікса зіграв незрівнянний Керк Дуглас, а озвучив один з джазових монстрів - трубач Херрі Джеймс.На екрани фільм вийшов в 1950 році, але і зараз на рідкість свіжо виглядає, хвилює щирістю та акторською майстерністю! Познайомитись ближче http://www.kinopoisk.ru/film/11947/

Послухати музику Бікса Байдербека:28 серпня 2015 року, п‘ятниця.

Наступного вечора джазові музиканти з  Рівного та Кракова дарували своє мистецтво рівнянам та гостям міста на сцені ресторану "SkyBarManhattan". Відкривав молодий колектив з Рівного “TRAVELLING THE WORLD”, оригінальною сумішшю стародавніх етнічних мотивів з України, Ірландії, Шотландії, Греції, Болгарії, Македонії, Близького сходу та Вірменії, поєднаних з актуальними ритмами, сучасною гармонією та імпровізацією. 

Далі грав New Bone, джазовий квінтет, до складу якого входять титуловані музиканти. Квінтет New Bone виступив на багатьох відомих фестивалях в Польщі і за кордоном, зокрема: фестиваль Jazz Bez (Перемишль, Львів), Sopot Molo Jazz Festival, Delhi International Jazz Festival (Індія), Varna Summer International Jazz (Болгарія). Враження від виступу  “New Bone” гарно ілюструє один з наших постійних шанувальників джазу: “Ще раз переконався, що поляки "рулять" не тільки в реформах або економіці ..... і в джазі )  Польський квінтет «New Bone» - респект !!!”2
9 серпня 2015 року, cубота.

Галаконцерт фестивалю традиційно відбувався в Рівненському МузДрамТеатру, і традиційно підготував чимало мистецько-джазових несподіванок. По перше, фестиваль “надавав крила” та настрою всім бажаючим.

 

 

Настрій долетів до 3-го поверху Театру, де проходила виставка джазових фотографій Олега Маковського “Моя музика” та мистецька виставка майстрів, що включала в себе експозицію робіт коваля Романа Велігурського, ляльок Людмили Романовської, етнічних інструментів Андрія Ляшука та інших. Смачною запашною кавою пригощала мережа кав’ярень “Bazikalo”. Перед початком фестивалю майстри влаштували справжній імпровізований джемсейшн, довівши на практиці, що джаз впливає на розвиток талантів навіть крізь стіни.А на сцені Андрій Пермяков читав “Мій джаз”, поезію, що декілька років тому була створена для АртДжазу і наразі вважається візитівкою Андрія як джазового поета. 
Підхопили джазовий драйв  “Winchester Boys”, рівненські музиканти, яких досить часто можна почути в центрі Рівного і які є досить потужним якісним феноменом вуличної музики міста. До речі, нещодавно хлопці здобули перемогу в конкурсі вуличного джазу на "Alfa Jazz Fest" у Львові.


Продовжували «Tomasz Wendt Quartet» за участі Тараса Баковського, Польща. Квартет презентував авторські композиції саксофоніста Томаша Вендта та музичні аранжування відомих творів зі світу джазу та блюзу. Музика квартету, сповнена емоцій і сильних музичних переживань, поряд з міцно закоріненою джазовою традицією, поєднувала різноманітний музичний досвід, любов до джазу, захоплення ритмом та мелодією, та відкритість на сучасні музичні тенденції.

Виконавці, що входять до складу гурту, є лауреатами престижних джазових конкурсів, серед яких:  Джаз на Одрі, JazzJuniors, Ключ до кар’єри, Бєльська Джазова Заметіль, Тарнув Jazz Contest, RCK Pro Jazz Festiwal, а також Getxo Jazz Festiwal в Іспанії.

А далі знову була несподіванка від Олексія Когана, автора і ведучого понад 5 тисяч радіопрограм, арт-директора фестивалю «Alfa Jazz Fest у Львові», продюсера та арт-директора компанії «Jazz in Kiev»

— Я хочу, щоб сьогодні були не «Джазові історії», а джаз, — зазначив Олексій. — Джазова музика здатна змити бруд. Вона викликає посмішку. Бо що таке джаз? Чоловік у білій сорочці це джаз? Хіба що він її носить вже 10 років! А лиса жінка на одній нозі? Безумовно, — це джаз.Сьогодні  відбудеться спроба пригадати тих, хто творив та творить джазову музику.


Читання Олексія були музичними. Безумовно, без музики розповідати про музику неможливо, тому ”розповіді” Олексія на бас-гітарі супроводжувались грою Володимира Ліхошви, Володимира Камінського, Валерія Волкова  та рівнянина Богдана Кравчука.  Це був справжній джаз – ліричний та іронійний, чоловічий та витончений.
 

В антракті рівняни знайомились з роботами джазового фотографа Олега Маковського. П. Олег, до речі, теж народився у Рівному. Стіни драмтеатру прикрасили портрети українських джазменів та всесвітньо відомих акул джазу — Avishai Cohen, Bobby McFerrin, Charlie Haden, Fausto Beccalossi, Kenny Garett, Marcus Miller, Al Di Meola, Lucky Peterson, George Benson, Wayne Shorter та Bill Evans.

 

Друга частина галаконцерту була етнічно-джазово-містичною. Адже на сцені чаклували – ткали “Кросну” Анна Чайковська, Acoustic Quartet та гурт “Веснянка”, створюючи містичну суміш фольклорного та джазового вокалів, та майстерно поєднуючи сучасний джаз від AQ з автентикою фольклорного Полісся. 

Продовження фестивалю у вигляді Jam session відбулося в «SkyBar Manhattan».

30 серпня 2015 року, неділя.

Наступного дня, на день Міста, фестиваль не вгамовувався. До парку “Лебединка” завітав особливий гість, “людина-оркестр” Max Tavrichesky, виконавець  акустичного блюзу, в чиєму репертуарі понад 400 пісень класики блюзу, рок-н-ролу, фолку, кантрі, спірічуелз, авторських композицій англійською мовою та імпровізацій на теми «The Doors», «Jimi Hendrix», «Bob Dylan», «Dire Straits», «Chris Rea» та інших.
Годину блюзу від Макса приперчували cаксофонними композиціями хлопці з “Winchester Boys”, люди підходили та ставали дещо натхненнішими, щасливішими та вільнішими. Саме від джазу. Це значило, що місію фестивалю виконано.

Команда VIIІ міжнародного джазового фестивалю “Art Jazz Cooperation” висловлює щиру подяку партнерам фестивалю, без яких проведення джазового свята було б неможливим, а саме:

 • Генеральному Консульству Республіки Польща в Луцьку, що традиційно патронує фестиваль;
 • Генеральним партнерам заходу – торговій марці “Бучач” та страховій компанії “PZU Україна”;
 • Регіональним партнерам фестивалю в м. Рівне: IT-компанії “Softserve”компанії “Дікергофф Україна” та групі компаній “РЕНОМЕ”;
 • міському Голові м. Рівне Володимиру Хомко, Управлінню культури та туризму Рівненського міськвиконкому, Управлінню культури Волинської облдержадміністрації та Управлінню культури Луцької міської ради
 • Медіапартнерам фестивалю - радіостанції "Трек" та телеканалу "Рівне 1";
 • Інтеллектуальному партнеру - Києво-Могилянській Бізнес Школі;
 • Студіії OKO PRO - Оксані Фусик та Констянтину Гнітецькому за героїчну відданність фестивалю в якості відеокореспондентів;
 • Павлу Осіпову та Unlimited Views Production - за креатив у мистецтві бути вільним;
 • Павлу Бенедюку, Валентині Захаровій та Олександру Бусленко за шалено прекрасні фестивальні фото;
 • Сержу Тарасюку за щорічне втілення втілення фестивальних ідей у дизайні;
 • Віктору Ковальчуку, керівнику етнокультурного центру "Веснянка" та Ірині Первушевській, директору Рівненського Палацу дітей та молоді - за ваші таланти та тісну приємну співпрацю в рамках фестивалю;
 • постійному партнеру, компанії "Віола" та звукорежисеру Андрію Вавринчуку - за якісний звук;
 • компанії "Пропрінт" - за якісний друк;
 • ресторану "SkyBarManhattan" та Рівненському МузДрамтеатру за гостинність;
 • Олегу Маковському за прекрасну виставку джазових фото;
 • волонтерам фестивалю, музикантам, майстрам, та всім причетним.

Дякуємо Вам та джазуймо разом.

Ваш АртДжаз

 

 

 

 

 
Всі новини

pdf, 3.8 Mb