Новини

06.09.2011

AJC 2001: день перший

звіт м. Рівне

Отже, те, чого так довго чекали рівненські поціновувачі джазу, нарешті відбулося. Одна з найочікуваніших подій року у Рівному – Міжнародний джазовий фестиваль Art Jazz Cooperation’ 11 – пройшла. І не просто, а з величезним успіхом.
Перший концертний день фестивалю відкрили місцеві музиканти – біг-бенд Рівненського палацу дітей та молоді. Вони не лише легко та гарно розпочали вечір, а й ще раз довели публіці, що джаз у Рівному живе і буде процвітати.
Наступною тішити слухачів на сцену Рівненського обласного музично-драматичного театру вийшла ще одна представниця ПДМу – Юлія Тимочко. Певне, вже мало який джазовий захід у Рівному обійдеться без цієї виконавиці. Вона підтвердила й те, що у Рівному джаз не лише вміють першокласно грати, а й не гірше співати.
І, вдосталь «нагодувавши» рівнян місцевим джазом, їм «подали гаряче» – білоруський джаз-бенд «Muzzart». За словами самих музикантів, у них на батьківщині їм не дозволяють плескати в долоні, але на джаз – жодних заборон немає. Саме це вони і продемонстрували. Від стандартів – до танго П'яццоли, від авторських речей зі східними мотивами – до творів серйозних, душевних, таких, що змушували заглибитись у себе і пошукати там відповідей на одвічні питання. Публіці надзвичайно припали до душі білоруські «музартівці», і відпустити їх зі сцени було тяжко. Підтвердженням цього були гучні, тривалі і, головне, щирі оплески для «сябрів».
Після антракту, за час якого присутні могли переглянути щорічну виставку фото-конкурсу
«Джазові Емоції», подивитись і придбати хенд-мейд місцевих майстрів та поборотися на аукціоні за ексклюзивні зображення виконавців у стилі «квік-пік», на них чекало продовження першого концертного дня фестивалю. Продовження було вражаючим, цікавим і дуже контрастним.
Перших, після перерви, на сцену запросили гурт із сонячної Грузії «Asea Sool». Однозначно визначити стиль коллективу тяжко. Адже, вони мають стільки особливостей, водночас притаманних багатьом різним стилям, і з іншого боку – таких різних елементів. Самі ж виконавці свій стиль називають етно-джаз. Вже з першого звуку, присутніх зачарувала ця атмосфера справжньої Грузії. Але з першого погляду, увага була прикута до гітариста, який грав на гітарі… смичком! Гітарист колективу використовує у своїй грі різноманітні електронні примочки. Сам же інструмент є витвором мистецтва, який може перетворюватись в скрипку або віолончель, і видавати звуки подібні вітру, звірам або хору тибетських монахів. Проте, жоден інструмент, навіть найцікавіший, не зрівняється з харизматичною, енергійною, красивою солісткою «Asea Sool». Голос та непідробна емоційність виконавиці одразу ж завоювали прихильність у залу. Композиції були різноманітними між собою, і у собі: ніколи не знатимеш чого очікувати і як закінчиться наступна композиція. Когось, ця гостра музика, приправлена шармом грузинської мови вразила, комусь - на завжди припала до душі, але одне відомо точно – Рівне такого перформенсу ще не бачило.
А у контраст попереднім виконавцям на сцену вийшов колектив «Traditional   Jazz Quartet». Колектив є польським, але усі його учасники є українцями, які давно полишили свою батьківщину, або ж на пів-українцями. Усі вони, будучи на сцені Рівненського облмуздрам театру своїм прикладом настроїли присутніх на легкість та усмішки і дарували джаз у найкращих його традиціях. Один з музикантів – Сергій Крючков – за свій неординарний голос отримав від французьких журналістів прізвисько «Білий Луї». Усі ми й так здогадуємось з ким порівняли фронтмена польсько-українського колективу, але почувши у його виконанні легендарні «Wonderful Life» та «Fly Me To The Moon», вже не маєш жодних сумнівів – французькі журналісти були праві.
«Traditional   Jazz Quartet» настільки сподобались рівнянам, що їх ще довго не хотіли відпускати зі сцени. І, виконавці з задоволенням виконали ще одну композицію.
Так традиційно, джазово і на хорошій ноті завершився перший концертний день фестивалю. А попереду на рівнян та гостей Рівного чекав ще один, не менш насичений та яскравий день фестивалю «Art Jazz Cooperation».

Спеціально для AJC: Юлія Гемберг

Всі новини

pdf, 3.8 Mb